Birçok yerde halk toplantıları: Ölümler yaşanmadan tecrit kaldırılmalı

img

HABER MERKEZİ - HDP, tecrit ve açlık grevleri gündemiyle birçok yerde halk toplantıları düzenledi. HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in başlattığı açlık grevinin Kürt halkının sessizliğine dönük eleştiri olduğunu belirterek, “Ölümler yaşanmadan tecridi kaldırılmasını sağlamalıyız” dedi. 

 
Halkların Demokratik Partisi (HDP), PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile birlikte cezaevlerinde başlatılan süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek amacıyla 100’ü aşkın merkezde halk toplantıları düzenledi. 
 
DİYARBAKIR 
 
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bağlar ilçe binasında yapılan halk toplantısına, HDP Diyarbakır milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Dersim Dağ, HDP Gençlik Meclisi üyeleri ile birlikte çok sayıda yurttaş katıldı.
 
Toplantıda konuşan HDP’li vekil Musa Farisoğulları, Öcalan üzerindeki tecrit ve cezaevlerindeki açlık grevleri için birlik olunması gerektiğini belirterek, “Bu korkuyu parçalamalıyız. Tecridin parçalanması, korkunun parçalanmasından geçiyor. Artık varlık ve yokluğumuz tecridin kırılmasından geçiyor. Devlet bütün kazanımlarımıza dönük büyük bir karar almış. AKP-MHP ittifakı tek değil, devletin kendisi bu kararı almış. Kürtleri dışlayarak, yeni bir sistem kurmayı amaçlıyorlar” dedi.
 
‘GÜVEN’İN UYARISI SESSİZLİĞİMİZEDİR’
 
Öcalan ile hükümet arasındaki diyalog sürecinin sonlandırılması ardından tecrit politikalarının devreye konulduğunu dile getiren Farisoğulları, “Leyla yoldaş 65 gündür büyük bir direnişi sürdürüyor. Bu, hepimiz için uyarıdır. Uyarılar bir yandan devlete ve hükümetedir; ama diğer yandan bizim sessizliğimize bir uyarıdır” diye konuştu. 
 
‘ÖLÜMLER YAŞANMADAN TECRİDİ KALDIRMALIYIZ’
 
Güven’in sağlık durumunun kötüye gittiğini ifade eden Farisoğulları, “Amed her dönem direniş ve mücadelenin öncülüğünü yapmıştır. Gün, birlikte tecridi ortadan kaldırma günüdür. Ölümler yaşanmadan tecridin kaldırılmasını sağlamalıyız. Artık alanlara çıkmalıyız. İnsanlık buna sessiz kalamaz” şeklinde konuştu. 
 
Toplantı, yurttaşların görüş ve önerileri ile yürütülen tartışmalar ardından sona erdi.
 
SUR’DA TOPLANTI YAPILDI
 
HDP Sur ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıya ise HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Açıklamanın yapıldığı HDP binasının çevresi zırhlı araç ve çevik kuvvet polisleri tarafından ablukaya alındı. 
 
‘3 YILDIR GÖRÜŞTÜRÜLMÜYOR’
 
DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seher Tümer, Güven’in başlattığı açlık grevine dikkat çekerek “Uluslararası bir komployla Türkiye’ye getirilen Öcalan üzerinde derinleştirilmiş bir tecrit var ve üç yıla yakındır ailesi ve avukatlarıyla görüştürülmüyor. Yapılan bu hukuksuz uygulamaların devam etmesi üzerine Leyla Güven, bedenini açlık grevine yatırmıştır ve artık kritik aşamaya geldi. Güvenin talebi talebimizdir, halkta karşılık bulması için üzerimize düşeni yapacağız” diye belirtti. 
 
BİRLİK ÇAĞRISI
 
Toplantıda yerel seçilmelerle ilgili yürütülen tartışmalarda ise belediyelere atanan kayyum politikaları masaya yatırıldı. Kayyum politikalarının teşhir edilmesine dair çeşitli çalışmalar yürütüleceği belirtilirken, savaşın ve tecridin birbirinden bağımsız olmadığı, tüm sorunların temelinde devletin Kürt sorununa yaklaşımının olduğu kaydedilerek, birlik çağrıları yapıldı. 
 
‘GÜVENİN EYLEMİ TARİHİMİZİ HATIRLATTI’
 
İmralı tecridinin sıradan ele alınmayacağını ifade eden HDP Milletvekili Remziye Tosun ise tecridin İmralı ile birlikte tüm halka uygulandığını belirtti. Tosun, “Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi bizlere tarihimizi tıpkı, Ali Çiçek, Kemal Pir, Mehmet Hayri Durmuş, Akif Yılmaz ve nicelerinin onurlu duruşunu hatırlattı. Onlar nasıl dört bir taraftan sıkıştırılmış ve daraltılmış karanlıkları aydınlattıysa Güven de bugün sürdürdüğü açlık greviyle,  İmralı üzerindeki kara bulutları dağıtacaktır. Mutlak tecridin kırılması için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.  Tüm halkımızı 19 Ocak’ta yapılacak mitinge katılamaya davet diyoruz” diye konuştu.
 
‘TECRİT YÜZYILIN YÜZ KARALIĞI’
 
 Yenişehir HDP binasında yapılan toplantıya da HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Ayşe Gökkan, partililer ve yurttaşlar katıldı. Toplantıda konuşan HDP’li vekil Semra Güzel, Güven’in sağlığının en kritik aşamada olduğunu kaydederek, sıvı dahi tüketemediğini söyledi. TJA aktivisti Ayşe Gökkan ise tecridin bu yüzyılın yüz karalığı olduğunu ifade ederek, devletin tüm kirli politikalarını Kürtler üzerinde yürüttüğüne vurgu yaptı. Güven ve tutukluların taleplerinin yerine getirilmesini isteyen Gökkan, “Biz sesimizi kıstıkça devlet daha da üzerimize geliyor. Sanki herkes HDP’ye geldi diye mi gözaltılar yapılıyor? Hayır evinde oturanı da gidip gözaltına aldılar. Biz durdukça baskılar daha da artacak. Fakat biz mücadele edeceğiz ve TJA olarak yüksek sesle diyoruz ki, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dır” dedi. 
Gökkan, 19 Ocak’ta Diyarbakır’ın sessiz olmadığını göstereceklerini kaydetti.
 
'İMRALI KAPISININ AÇILMASI GEREKİYOR’
 
HDP Kayapınar ilçe binasındaki halk toplantısına ise Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz, partililer ve çok sayıda yurttaş katıldı. Halk toplantısında HDP Merkezi Örgütlenme Komisyonu'nun yaşanılan sürece ilişkin değerlendirmelerinin yer aldığı açıklama okunduktan sonra konuşan HDP’li vekil Saliha Aydeniz, tarihi bir dönemde olduklarını belirterek, "Dün gerçekleştirdiğimiz eylem cezaevinde duyuldu. Leyla Güven yaptığı telefon görüşmesiyle seslerin içeri geldiğini ve büyük bir moral olduğunu belirterek selam yolladı. Özgürlük ve demokrasi için İmralı kapısının açılması gerekmektedir. Devlet tarafından halk üzerinde büyük bir baskı var" diye konuştu.
 
‘SAHİPLENMEMİZ GEREKİYOR’
 
Tutukluların Öcalan üzerindeki tecride karşı başlattığı açlık grevine dikkat çeken Aydeniz, “Tecridin kırılması tüm halklar için barış, özgürlük ve demokrasi getirecek. Tecridin kırılması için bir gün bile evimizde oturamamamız gerekiyor. Devlet vicdansız ve adaletsizdir. Bu devlette ne demokrasi ne de hukuk kalmamıştır. Cezaevindekilerin açlık grevine ses vermemiz gerekiyor. Onların verdiği mücadeleyi sahiplenmemiz gerekiyor" diye konuştu. 
 
‘TECRİDİ HALK KIRACAK’
 
HDP Batman Merkez ilçe binasındaki halk toplantısına, Barış Anneleri, HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP PM Üyesi Nurettin Turgut, HDP İl Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, HDP'nin Batman Belediyesi eşbaşkan adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz'ın yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Toplantıda konuşan HDP İl Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, “Açlık grevleri, demir parmaklıkları aşan, duvarları yıkan ve dayatılan esarete karşı özgür bir iradeyi, kendi yaşamları pahasına sahiplenen onurlu bir direniştir. Bu anlamlı direnişin herkes tarafından doğru okunması gerekir. Yoksa yarın çok geç olabilir. Zindanlardan yükselen direnişin sesi, çığlığı bizim sesimiz ve çığlığımızdır. ‘Bu karanlık tecrit ya bitecek ya bitecek’ şiarı ile hareket etmeliyiz" dedi. 
 
Tecridi, halkların mücadelesinin yıkacağını dile getiren Işık, bu konuda halka güvendiklerini söyledi. 
 
VAN 
 
HDP'nin halk toplantıları Van’ın Tuşba, Erciş ve İpekyolu ilçeleri ile Kars'ta da yapıldı. 
 
HDP İpekyolu ilçe binasında düzenlenen halk toplantı, Saygı duruşuyla başladı. HDP İpekyolu İlçe Eşbaşkanı Bahattin Karaman, partinin genel merkezinden gönderdiği değerlendirme yazısını okudu. Toplantı basına kapalı sürdü. Yine Erciş ilçesinde yapılan halk toplantısına da kent vekili Muazzez Orhan ve yüzlerce kişi katıldı. 
 
Tuşba ilçesinde de PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine ilişkin halk toplantısı yapıldı. HDP Tuşba ilçe binasında yapılan toplantıda konuşan Edremit Belediye Eşbaşkanı Rojbin Sevil Çetin, Güven’in başlattığı açlık grevine sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Güven'in eyleminin demokratik olduğunu belirten Çetin, "Leyla Güven, Sayın Öcalan üzerindeki tecridin kalkmasını istediği için açlık grevinde. Bu eylemin sonuç alması için her yerde eyleme sahip çıkmalıyız” diye konuştu. 
 
Ardından toplantı basına kapalı devam etti. 
 
KARS
 
Kars'ta da halk toplantısı HDP il binasında yapıldı. Toplantıda, yurttaşlar açlık grevleri ve tecrit üzerine basına kapalı tartışmalar yürüttü.
 
URFA 
 
HDP Suruç ilçe binasında gerçekleştirilen toplantıya partinin Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP il yöneticileri ile Parti Meclisi (PM) üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.
 
Toplantı öncesi HDP ilçe binasının önü polis tarafından ablukaya alındı. Toplantı başlamadan parti binasına gelen polisler ilçe eşbaşkanları ve ilçe yöneticilerine "Toplantıda Leyla Güven ve tecride ilişkin bir şey konuşulduğu takdirde parti binasını basıp toplantıyı yaptırmayacakları" şeklinde sözler sarf etti. 
 
Saygı duruşunun ardından konuşan HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, son 3 yıldır Kürtler üzerinde oynanmaya çalışılan uluslararası büyük bir oyun olduğunu söyledi. Sürücü, “Sur, Cizre, Şırnak, Gever yıkılarak sergilenen oyun, Kerkük ve Efrin ile sürdürüldü. Kürt halkının iradesi olan seçilmişler rehin alınarak, gaspçı/sömürgeci kayyumlar atanarak bu oyuna bir kez daha sahip çıkıldı. Aynı oyun Kuzey Suriye’de Kürtlerin kazanımına karşı sürdürülüyor. Bu oyun, Kürtleri bir yüzyıl daha statüsüz bırakma planıdır. Sayın Öcalan bu oyunları bozacak güçte bir lider olduğu için kendisine karşı insanlık dışı tecrit uygulanmaktadır” dedi.
 
'TECRİT TOPLUMU SAVUNMASIZ BIRAKMAKTIR’ 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin tarihin en ağır tecritlerinden biri olduğunu söyleyen Sürücü, şöyle devam etti: “İmralı’da Sayın Öcalan’a karşı 3 yıldır kesintisiz sürdürülen ağırlaştırılmış tecrit politikasını elbette yaşadığımız bu karanlık süreçten ayrı ele alamayız. İmralı’nın kapısına vurulan kilit; tüm ülkeye, demokrasiye, adalete, bir arada yaşama iradesine vurulmuştur. O kilitle tüm ülke aslında kilitlenmiştir, hapsedilmiştir. Tecridin sonlandırılması için bugün bedenini birer direniş kalesine dönüştürmüş yoldaşlarımız, özünde toplumsal barışı ve özgürlüğü savunarak, bir arada onurlu bir yaşam kavgası vermektedirler. Kürt meselesinin onurlu bir barış yoluyla çözülmesi için büyük emekler harcayan ve bunun için insanüstü bir çaba göstererek, dört duvar arasında barışı inşa etmeye çalışan Sayın Öcalan’ı tecrit altında tutmak toplumu savunmasız bırakmaktır. Tecride karşı koymak aynı zamanda savaşa karşı barışı, baskıya karşı toplumsal özgürlüğü savunmaktır. Leyla Güven ile birlikte zindanlarda ve sokaklarda bedenini açlığa yatıran yoldaşlarımızın başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevine karşı başta Kürt halkı olmak üzere DTK ve bileşenlerinin, bütün demokrasi örgütlerinin, HDK ve HDP bileşenlerinin yüksek düzeyde bir sahiplenme ve dayanışma göstermeleri tarihsel bir görevdir” diye belirtti. 
 
Toplantı, soru cevap bölümün ardından son buldu.
 
VİRANŞEHİR
 
Aynı kapsamda Viranşehir ilçe binasında düzenlenen halk toplantısına HDP Urfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, TJA aktivisti Zeynep Ölbeci, HDP ve DBP yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 
Saygı duruşundan sonra başlayan toplantıda ilk konuşan TJA aktivisti Zeynep Ölbeci, “Leyla Güven’in durumu kritik bir aşamada. Oysa onun talebi bu ülkeyi krizden, kaostan çıkaracak temel bir taleptir. Yine ülkenin kaosa sürüklendiği bir tarihte, Sayın Abdullah Öcalan ile görüşülmüş ve bu kaos aşılmıştı. Bu ülkeyi kaostan çıkaracak ve Kürtlerin kazanımlarını güven altına almak için başlatılan bu açlık grevine hepimizin ses vermesi lazım” dedi. 
HDP Urfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş da, “İmralı’ya uygulanan sistem tamamen özel bir sistem. Buna rağmen onunla yetinilmemiş tecrit uygulamasıyla o sistem iki kat zorlaştırılarak, topluma bu şekilde bir baskı uygulandı. İşte tam bu noktada Leyla Güven ateş çukuruna karşı bir ışık oldu” dedi. 
 
CEYLANPINAR
 
Ceylanpınar HDP ilçe binasında düzenlenen toplantıya da, Urfa İl Eşbaşkanı İbrahim Halil Akbaş ve DTK Daimi Meclis Üyesi Ruken Kılıç katıldı. Toplantıda, HDP Genel Merkezi'nin tecrit ve açlık grevlerine dair hazırladığı metin okundu.
 
 
MARDİN
 
HDP Mardin İl Örgütü de, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlatılan süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek amacıyla iki merkezde bir araya geldi. Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yapılan toplantılara yüzlerce kişi katıldı.
 
‘GÖSTERİLEN HER TEPKİNİN KARŞILIĞI VAR’
 
Artuklu’da yapılan toplantıda konuşan HDP Milletvekili Ebru Günay, İmralı’da yaşanan süreci ve tecrit uygulamasıyla amaçlananları anlattı. Günay, AKP hükümetinin, tecridin ve devamında yaşananların tek sorumlusu olduğunu söyledi. İmralı ile görüşmelerin kesildiği her dönem savaş döneminin yeniden başladığını kaydeden Günay, “İmralı tecridine karşı Türkiye’de gerçekleşen her eylemin ardından İmralı’da bir pencere açıldı. Her yerde evde, işte gösterilecek her tepkinin bir karşılığı var. Bunu unutmamak gerekiyor. İmralı Adası’ndaki tecridi kıracak olan bizlerin direnişidir. Direniş her zaman kazanır. Direnenlerin tarihi bunun örnekleriyle doludur. Sayın Öcalan’ın özgürlüğü biz Kürtlerin özgürlüğüdür” diye vurguladı. 
 
‘TECRİT KIRILMADAN ÖZGÜRLÜK OLMAYACAK’
 
Tecride Karşı Özgürlük İnisiyatifi adına söz alan Gülcihan Şimşek de, Güven’in devam eden açlık grevinin saldırılar karşısında bir çığlık olduğunu söyledi. Şimşek, “Mutlak tecridin kaldırılması için sesimizi yükseltmeli, açlık grevlerine ses vermeliyiz” dedi. 
 
DTK adına söz alan Nuri Özdemir de, tecridin kaldırılması gerektiğini dile getirirken, “Biz bütün belediyeleri dahi alsak, tecridi kırmadığımız sürece özgürlük ve demokrasi mücadelesinde ileriye doğru bir adım atamayız” ifadesini kullandı. 
 
Kızıltepe’deki toplantıda konuşan HDP Milletvekili Pero Dündar da, Öcalan şahsında tüm toplumun tecrit altına alındığına dikkat çekerek, “Önceliğimiz tecridin kırılması olmalıdır” dedi. Dündar, duyarlılığı artırmak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. 
 
Toplantılar, katılımcılardan alınan öneriler ile son buldu. 
 
HAKKARİ
 
HDP İl binasında yapılan halk toplantısına, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Barış Anneleri, kanaat önderleri, çok sayıda yurttaş ile DBP ve HDP’li yöneticiler katıldı. Saygı duruşuyla başlayan toplantıda konuşan DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, “Bugün özgürlük mücadelesini tasfiye projesi ortadadır. Buna karşı dört duvar arasında arkadaşımız Leyla Güven ve cezaevlerinde bedenlerini açlığa yatıran diğer arkadaşlarımız ellerinden bir şey gelmediği için bedenlerini ölüme yatırdılar. Geçmişten de biliyoruz ki en büyük direnişler cezaevlerinde verildi. Arkadaşlarımız da bu nedenle dönüşümsüz ve süresiz açlık grevi başlatmışlardır” dedi. 
 
'TALEPLER SADECE KÜRTLER İÇİN DEĞİL'
 
Kürt halkının tarih boyunca ağır bedeller ödediğini belirten Öztürk, "Bugün Kürt halkının iradesi Sayın Öcalan’dır. Ortadoğu barışının adresi İmralı ve Sayın Öcalan’dır, başka da adres yok. Bu hükümet bugün yenilmiş durumdadır. Onlar bugün yönetimlerini asker ve polis gücüyle ayakta tutuyorlar. Bu açlık grevlerindeki talepler sadece Kürtler için değil, bütün Türkiye halkları içindir. Tekrardan şunu söylemek istiyorum; Kürt halkı başaracak ve Kürtler sonunda kazanacaklar. Bu mücadeleye ses vermek vicdanidir, ahlakidir. Onun için sesiz kalmayın, tecrit insanlık suçudur ve hukuk dışıdır. Bunun için de sesimizi çıkarmamız lazım. Özgür günler hepimiz için yakındır” diye konuştu.  
 
YÜKSEKOVA
 
HDP Yüksekova ilçe binasında düzenlenen halk buluşması saygı duruşuyla başladı. Buluşmaya, HDP Hakkari Milletvekilli Sait Dede, DTK Divan Üyesi Fikret Doğan, HDP Yüksekova Belediye eşbaşkan adayları İrfan Sarı ile Remziye Yaşar ve çok sayıda yurttaş katıldı. Saygı duruşunun ardından ilk olarak konuşan HDP Hakkari Milletvekilli Sait Dede, tecride karşı büyük kitlelerle ile cevap olunmasını gerektiğini belirterek, "Kitle ne kadar büyük olursa devlet ona göre adım atar. Güven'in açlık grevi kritik aşamayı da geçmiş durumda. Tecrit öncelikli konumuzdur, seçim çalışmaları da bunun önüne geçmemeli. Yarın belki de cezaevlerinde cenazeler çıkar. Halk olarak bunun önüne geçmek elimizde" dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Diğer başlıklar

09:33 KHK’liler Adana’da örgütlendi: Birlikte mücadeleyi yükselteceğiz
09:31 Kayyumun 'hizmet' raporu: Menfez onarıldı, trafo alındı, güvenli kameraları değişti
09:08 'Amed zindanındaki direnişi Leyla Güven devraldı'
09:04 İstanbullular: Kültürel faaliyete ulaşacak para yok
09:03 Roma dönemine ait tarihi yapı kalıntıları çürümeye terk edildi!
09:02 İzmirli kadınlardan Güven’e destek: Direnişi bizi güçlü kılıyor
09:01 Dondurucu soğukta yük taşımak için bekliyorlar
09:01 Serhat Kültür Merkezi 7 farklı atölye ile sanatseverleri bekliyor
09:00 Sobadan sızan gazdan zehirlenen 2'si çocuk 3 işçi can verdi
09:00 19 OCAK 2019 GÜNDEMİ
18/01/2019
21:26 McGurk: Türkiye güvenilir partner değil
20:25 Savur’da hayali 40 seçmen sildirildi, 411’inin silinmesi bekleniyor
20:16 HDP üyesi Elif Haran tahliye edildi
20:10 İstasyon Meydan’ından hükümete seslenecekler
18:41 Eğitim-Sen'den sürgün edilen iki üyesi için eylem
18:32 Tutuklular duruşmada seslendi: Leyla Güven'in talebi talebimizdir
18:19 Hakkari’de 30 bölge giriş çıkışlara yasaklandı
18:01 5 işçinin yaşamını yitirdiği yangında ihmaller zinciri
17:55 ‘Demokrasi, özgürlük ve adalet’ mitingi için bildiri dağıtıldı
17:34 CHP’li Altay: Erdoğan IMF’nin önünde diz çökecek
17:17 Yazar Bîrgul: Dilimize sahip çıkmalıyız
16:56 Eyleme geçen işçiler haklarını kazandı
16:53 HDP’li Hatimoğulları’ndan Bakan Kurum’a havaalanı sorusu
16:19 Diyarbakır Barosu Başkanı Aydın: Elçi cinayetinde adım atılmazsa verileri açıklarız
16:17 İzmir'de gözaltına alınanların sayısı 15’e çıktı
16:04 Doğanşehirli kadınlar çocuğa istismarı protesto etti
15:51 Karnesini açıkladığı kayyumu sınıfta bıraktı
15:14 Eğitimin hali içler acısı
15:12 KADAV'dan cezaevleri için 'valiz' kampanyası
14:53 HDP seçmen kaydırılması ve seçim güvenliğini Soylu’ya sordu
14:37 TMMOB Van İKK: Kenti talan eden politikalara karşı çıkacağız
14:36 Avcılar'da bir kadın cenazesi bulundu
14:15 Didem Uslu'nun katili babası çıktı
14:08 Kadınlardan Nevin Yıldırım için sosyal medya eylemi
13:57 İzmir'de yaşayan 18 seçmenin kaydı AKP'li adayın evinde çıktı
13:29 İzocam işçileri grevde
13:28 Leyla Güven’in taleplerini içeren soru önergesi reddedildi
13:24 Yüksek binalardan Leyla Güven'e destek bildirileri atıldı
13:06 6 kadına tahliye sonrası ‘cezaevinde propaganda’ soruşturması açıldı
12:51 Gazeteci Çapan tahliye edildi
12:09 16 yaşındaki Mazlum’u vuran polise ödül gibi ceza
11:54 Açlık grevine giren tutukluların sayısı 239'a çıktı
11:45 Aileler İmralı'ya gitmek için başvurdu
11:44 Kerestecioğlu: Üye ve yöneticilerimiz çocuklarıyla tehdit ediliyor
11:34 Bookchin’in ‘İnsanlığı Yeniden Büyülemek’ kitabı raflarda
10:52 Minbic Askeri Meclisi: İnşa sürecine hazırız
10:42 İzmir ve Adana'da çok sayıda gözaltı
10:19 '12 yıldır Hrant için adalet talep ediyoruz'
10:18 Özgür Gündem dağıtımcısı Karaağar'ın ardından 26 yıl
09:36 Celalettin Can gözaltına alındı