Siverek’te binlere konuşan Temelli: İmralı tecridi sonlandırılmalı

img
URFA - HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Urfa gezisini Siverek'te sonlandırdı. Toplanan binlerce kişiye seslenen Temelli, İmralı tecridinin sonlandırılmasını istedi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Urfa'da son durağı Siverek ilçesi oldu. Viranşehir'deki miting ardından Siverek'e geçen Temelli, güzergahta bulunan mahalleliler tarafından yolu kesilerek, desteklerini ifade etti. Temelli, ilçe girişinde araç konvoyuyla karşılandı. İlçe merkezinde yüzlerce araca çıkan konvoy, bir süre kent merkezinde tur attı. 
 
Caddelere çıkan halk, HDP’lilere teveccühte bulundu. HDP ilçe binası önünde yapılan halk buluşmasına binlerce kişi katıldı. TOMA ve ablukaya rağmen bir araya gelen binler, İmralı tecridine karşı "Bijî Serok Apo" diye slogan attı. Telefonlarının ışıklarıyla alanı aydınlatan Siverekliler, "Leyla Güven onurumuzdur" diye seslendi. 
 
Siverek Belediye Eşbaşkan Adayları Emine Çetiner ve Turan Tüysüz halkı selamladı. Daha sonra Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) EŞ Genel Başkanı Mehmet Aslan halkı selamladı. Ardından HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, halka seslendi. Kısa bir konuşma yapan Temelli, iktidarın sık sık dile getirdiği "Devletin bekası" söylemini ti’ye aldı. İmralı tecridinin bir an önce sonlandırılmasını isteyen Temelli, aile ve avukat görüşlerinin yapılabilmesi için hükümeti adım atmaya çağırdı. 
 
Temelli'nin konuşmasının ardından alana giren polisler, halka müdahale anonsu yaptı.
 
Temelli, yarın Mardin Kızıltepe ilçe mitingine katılacak.