Mem Ararat ve Kerem Sevinç’ten müzik ziyafeti

img
DİYARBAKIR - Kürt sanatçılar Mem Ararat ve Kerem Sevinç müzikseverlere konser verdi.  
 
Kürt sanatçılar Mem Ararat ile Kerem Sevinç, Diyarbakır’da yeni açılan Mordem Sanat’ta konser verdi.  Gösteri salonundaki konsere, Kürt yazarın yanı sıra çok sayıda müziksever katıldı. 
 
Konserde kısa bir konuşma yapan Mordem Sanat çalışanı Kenan Demir, düzenledikleri konsere dikkat çekerek, burada kültürel ve sanatsal çalışmaların yürüttüklerini ifade etti. Kürt kültürü ve sanatı için herkesin diline sahip çıkması gerektiğini dile getiren Demir, açtıkları sanat evinde aynı zamanda müzik ve tiyatro çalışmalarının yanı sıra Kürtçe dil dersini verdiklerini söyledi.
 
‘DİLİMİZE SAHİP ÇIKALIM’ 
 
Konserde sahne alan Mem Ararat yaptığı kısa konuşmada, Kürtlerin içinde geçtiği sürece dikkat çekerek, Kürtlerin tüm gücüyle kültürlerine ve dillerine sahip çıkması gerektiğini söyledi. Ararat, herkese “Kürtçeyi yaşam dili haline getirmesi” çağrısında bulundu. 
 
Ararat bağlamasıyla şarkılarını söylerken, yurttaşlar da eşlik etti. Daha sonra Kürtçenin Kirmanckî lehçesiyle seslendirdiği şarkılarla tanınan sanatçı Kerem Sevinç sahneye çıktı. Sevinç, gitarı eşliğinde şarkılarını seslendirdi.