'1984' tiyatro sahnesine taşınıyor

img
İSTANBUL - George Orwell’in kült eseri “1984”, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas tarafından tiyatro sahnesine taşınıyor. 
 
George Orwell’in kült eseri “1984”, Rutkay Aziz ve Taner Barlas tarafından tiyatroya taşınıyor. Ekip, edebiyat tarihinin en önemli distopya romanlarından biri olan kitabı, “1984 (Büyük Gözaltı)” adıyla sahneye taşıyor. Orwell’in distopyasını (anti-ütopya) ve buna rağmen sahip olduğu umudu tiyatro izleyicisiyle buluşturmaya hazırlanan “1984 (Büyük Gözaltı)” oyunu, romanda sergilenen ve adeta bir “büyük gözaltı” olan toplum düzenini sahneye taşıyacak.
 
Taner Barlas’ın kurgusu ve Rutkay Aziz’in yönetmenliğinde sahnelenecek olan “1984 (Büyük Gözaltı)” oyunun prömiyeri 14 Aralık'ta artısahne Mecidiyeköy'de olacak. Robert Owens, Wilton E. Hall ve William A.Miles’ın uyarladığı, Artun Özsemerciyan ve Celal Üster’in roman ve oyun çevirilerinden yararlanarak Taner Barlas’ın kurguladığı oyun, Rutkay Aziz’in yönetmenliğinde sahneleniyor.
 
OYUN EKİBİ
 
Oyunda, Rutkay Aziz, Taner Barlas, Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levent Yılmaz, Aytaç Öztuna, Hüseyin Uçurtma ve Hüseyin Demir birlikte rol alıyor. Oyundaki videoda yer alan oyuncular ise Ali Gül, Ezgi Erdilek, Aykut İşpir, Gülşah Kıray Barlas, Bekir Akbaş ve Özgür Can Akbaş. Dekor ve kostüm tasarımını Metin Deniz’in, müziklerini Cahit Berkay’ın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in hazırladığı oyunun reji asistanlığını ise Andaç Sayın üstleniyor.