Tiyatro Agon perdeyi ‘Kavuklu Hamdi’ ile açtı

img

MERSİN – Tiyatro Agon “Kavuklu Hamdi” oyunu ile açtığı yeni sezonun perdesini 5 yıl önce kalp krizi sonucu yaşamını yitiren kurucuları Erhan Sönmez’e adadı. 

Mersin’de alternatif sanat yapmak amacıyla bir grup gencin bir araya gelerek kurduğu Tiyatro Agon, yeni sezonun ilk perdesini “Kavuklu Hamdi” oyunuyla açıyor. Sahne, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Agon’un kurucularından oyuncusu Erhan Sönmez’in ölüm yıl dönümünde açılıyor. Agon atölyesinde açılışı yapılacak oyun Sönmez’e adandı. Sahne açılışından önce fotoğrafçı Ali Osman Abalı’nın hazırladığı Sönmez’in sergisi de tiyatro severlere tanıtıldı. 
 
‘SAHNELER ERHAN’LA AÇILIYOR’
 
Perdenin açılışı öncesi konuşan Tiyatro Agon Genel Sanat Yönetmeni Salih Yıldırım, perdelerini Sönmez’le beraber açtıklarının altını çizerek, “Tiyatroyu seven, gençlere sevdiren Erhan hocamızın anısına sahneyi açıyoruz. Erhan’ın bıraktığı mirasın nasıl büyüdüğünü hep beraber gösteriyoruz. Güzel insanlar dünyaya güzel şeyler bırakır. Erhan’da güzel bir insandı” dedi. Fotoğrafçı Ali Osman Abalı ise, “Agon oyuncuları hocalarını kaybettiklerinden bu yana taşıdıkları bayrağı çok güzel yerlere götürüyorlar. Her tiyatro sezonunda sahne Erhan’la merhaba diyor. Erhan Mersin için güzel şeyler yaptı. Güzel miraslar bıraktı. Diktiği ağaçların meyvesini şimdi görüyoruz” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmalardan sonra ‘Kavuklu Hamdi’ oyunu sahnelendi. İzleyiciden beğeni toplayan oyun alkışlarla son budu.