Urfa'da 10 gözaltı, 4 tutuklama

img
URFA - Suruç'ta belediye meclis üyesi Abdurrezak Karak'ın da aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Viranşehir ilçesinde ise 4 kişi tutuklanırken 7 kişi de gözaltına alındı.  
 
Urfa'nın Suruç ilçesi Qubika Çareba (Üveçli) Mahallesi'ne düzenlenen polis baskınında Suruç Belediye Meclis Üyesi Abdurrezak Karak, gözaltına alındı. Yine aynı mahalleden Ömer Orçin ve Tilal Mahallesi'nden ismi öğrenilemeyen 1 HDP'linin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Sosyal medya aracılığıyla "Örgüt propagandası yapmak" iddiası ile gözaltına alınan 3 kişi, Urfa Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.
 
 
VİRANŞEHİR
 
Viranşehir ilçesine bağlı kırsal mahallelerinde önceki gün Jandarma tarafından gözaltına alınan 13 kişi Urfa Adliyesi'ne çıkarıldı. Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla savcıya ifade veren 13 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Aynı gerekçeyle mahkemeye ifade veren 13 kişiden R.A., H.C., E.T. ve F.Ç. tutuklanıp Urfa T Tipi Cezaevi'ne gönderilirken, 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Aynı ilçede sabah saatlerinde polisin yaptığı ev baskınlarında 7 kişi gözaltına alındı. "Örgüt propagandası yapmak" iddiası ile gözaltına alınan 7 kişi il emniyet müdürlüğüne götürüldü.