Mardin’de açlık grevinde olan tutuklulardan mesaj: Mutlaka kazanacağız

img
MARDİN - Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı açlık grevinde olan tutuklular, gönderdikleri mesajda “Bu direniş Kemallerin, Mazlumların, Agitlerin ardılları olarak bugün bizde somutluk kazanmıştır” dedi.
 
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde 1 Mart tarihinden bu yana PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit uygulamasının sona erdirilmesi talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan Nusaybin Davası tutuklusu Resul Ergün, açlık grevine ilişkin mesaj gönderdi. Ergün, Mardin’de eylemde olan 142 tutuklu adına ilettiği mesajında kendileri ile aynı taleple 128 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven şahsında eylemde olan tutuklular ile destek veren tüm kesimleri selamladıklarını yazdı.
 
 'MUTLAKA KAZANACAĞIZ'
 
Eylemlerini “AKP-MHP faşizmini yıkana dek” sürdüreceklerini vurgulayan Ergün, “Önderliğimiz üzerindeki insanlık dışı tecridi kırana dek mücadelemizi devam ettireceğiz” ifadesini kullandı. Türkiye ve Ortadoğu halklarının 21 Mart Newroz Bayramı’nı da kutladıklarını kaydeden Ergün, “Bu direniş Kemallerin, Mazlumların, Agitlerin ardılları olarak bugün bizde somutluk kazanmıştır. Biz halkımızdan direnişe sahip çıkmalarını ve önümüzdeki anlamlı günleri serhildan ruhu ile yaşamsallaştırmalarını bekliyor, umut ediyoruz. Mutlaka kazanacağız” diye belirtti.